GenelDIŞ MEKAN SPOR ALETLERİ

10 Ağustos 2022by parkworld

Dış mekan (park) fitness spor aletleri, Türk insanının egzersizlerini artırmaları ve günümüz hareketsiz yaşam tarzıyla mücadele etmelerinde önemli bir rol oynuyor. Özellikle çocuklar arasında son yıllarda yüksek düzeyde obezite mevcutken, Açık alan fitness ekipmanlarının tanıtımı aileleri aktif hale getirmenin eğlenceli bir yolunu sunuyor. Bir ebeveyn olarak egzersize dahil olmak sadece çocuğunuza iyi alışkanlıklar kazandırmakla kalmaz,...

Dış mekan (park) fitness spor aletleri, Türk insanının egzersizlerini artırmaları ve günümüz hareketsiz yaşam tarzıyla mücadele etmelerinde önemli bir rol oynuyor. Özellikle çocuklar arasında son yıllarda yüksek düzeyde obezite mevcutken, Açık alan fitness ekipmanlarının tanıtımı aileleri aktif hale getirmenin eğlenceli bir yolunu sunuyor.

Bir ebeveyn olarak egzersize dahil olmak sadece çocuğunuza iyi alışkanlıklar kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kendi formunuzu da geliştirirsiniz. Bugünlerde çoğumuz fiziksel aktivitenin vücudumuz üzerindeki olumlu etkilerinin farkındayız – gücümüzü, dengemizi ve esnekliğimizi geliştirmek gibi. Açık alan egzersiz ekipmanları bunlara sosyal entegrasyon, erişilebilirlik ve gelişmiş bilişsel beceriler dahil olmak üzere birçok daha geniş fayda sağlayabilir.

Açık hava fitness parkları hızla insanlar için doğal, nesiller arası buluşma noktaları haline geldiğinden, topluma büyük bir sosyal fayda sağlayabilir. Bunun nedeni bu alanların erişilebilir olmaları, parkların genellikle her saat kullanılabilir olması ve kullanıcıların uygun olduğu her an ücretsiz bir antrenmana erişmesine izin vermesidir.

 

DIŞ MEKAN FİTNESS SPOR ALETLERİNİ KULLANMANIN FAYDALARI
  • İyi bir psikoloji için fayda sağlar. Günü genellikle içeride, evde, işte ve okulda geçiririz. Bu yüzden her birimizin temiz hava dolu güneşin altında vakit geçirmesi gerekiyor. Egzersiz, serotoninde (yorgun, sıkılgan hal) artışa neden olur. Serotonin, mükemmel bir ruh hali hormonudur. Bu hormon bizi sakin ve iç huzuru korur ve iyi uyumanızı sağlayarak genel durumumuzu iyileştirmeye yardımcı olur.
  • Güneşin olumlu etkilerinden faydalanmamızı sağlar. Doğa sporları aslında güneşli günlerde yapılan sporları ifade eder. Güneşli bir yerde, vücudu D vitamini üretmeye teşvik edecek ve böylece kemik sisteminin sağlığı için gerekli olan tuz, kalsiyum ve fosforu daha iyi emmeye yardımcı olacaktır. Bu işlemin kemik dokusunun güçlendirilmesi ve iskelet sisteminde meydana gelen birçok hastalık (özellikle osteoporoz) üzerinde tedavi edici ve önleyici etkileri vardır. Ayrıca dolaylı olarak ciddi yaralanma ve eklem iltihabı olasılığını azaltarak onları daha esnek hale getirir.
  • Sağlıklı yağ yakımı sağlar. Dışarıda tekrarlayan egzersiz, alet kullanımı ve serbest fiziksel aktivite kalori tüketimini ve yağ yakımını artırabilir. Doğa, insan vücudunu sürekli olarak yeni ve beklenmedik şeylere zorlayan engebeli ve engebeli arazilerden oluşur. Özellikle profesyonel bir antrenör gözetiminde egzersiz yaptığınızda, yağ kütlesinde önemli bir azalma gözlemleyebilir. Daha fazla enerji tüketebilirsiniz. Örneğin, dışarıda koşmak, sıradan bir koşu bandındaki gibi hızı kontrol etmese de, doğal zemin ve rüzgarın tepki kuvvetinin kombinasyonu, bir koşu bandından daha fazla direnç sağlar. Bu, kaçınılmaz olarak kalori harcamasına artışa yol açar ve böylece kardiyovasküler eğitimi iyileştirir.
  • Uyku düzeni sağlar. Bazı çocuklar diğerlerinden daha güçlü olabilir ve bir okul günü boyunca tüm fazla enerjiyi yakma fırsatına sahip olmayabilir. Bazı dış mekan spor ekipmanlarında biraz enerji kullanırlarsa, bu enerjiyi harcadıktan sonra kendilerini evlerinde daha rahat hissedeceklerdir.
  • Motor Beceriler gelişir. Okullarda kullanılan birçok dış mekan fitness ekipmanının çalışması için işbirliği veya iletişim gerekir. Bu, çocukların sınıf dışında bile sözlü İngilizce ve iletişim becerilerini geliştirmeleri için harika bir yoldur.
  • İletişim becerileri artar. Çocuklar hafta içinde okulda spor yapmaya başlarlarsa, hafta sonları da spor yapmaya daha istekli olabilirler. Bu, sağlıklı alışkanlıklar geliştirmek için çok uygundur ve hatta bazı fitness meraklıları için uygun bir hobi haline gelebilir.
  • Zihinsel sağlık açısından önemlidir. Bazı öğrenciler için okula gitmek zor bir dönem olabilir. Egzersiz, stresle mücadele etmenin ve negatif enerjiyi serbest bırakmanın etkili bir yoludur ve çocuğunuzun kendini daha rahat hissetmesini sağlar. Dışarıda yapıldığında bu etki daha da belirgin olacaktır. Çünkü güneş ruh halimize harika bir his getirecektir!
  • Enerji seviyesi arttırır. Doğal olarak nefes alma fırsatı duygusal olarak size fayda sağlar. Parkta, plajda veya dağlarda egzersiz yapmak sizi motive edecek. Çünkü açık havada her zaman farklı manzaralar, yeni insanlar, hiç görülmemiş yerler gibi yeni alanlar vardır. Fiziksel egzersiz sırasında sıkılma eğiliminde olanlar için, çok çeşitli açık hava egzersizleri mükemmel bir çözümdür.
  • Sağlıklı beslenme alışkanlığı edindirir. Çocukları spora katılmaya teşvik etmek, sadece fitness aletlerini kullanmak bile onların sağlıklı ve değerli rekabet gücü oluşturmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca rekabet gücü yüksek çocukların bazı spor becerilerini öğrenmelerine yardımcı olabilir.

 

https://www.parkworld.com.tr/wp-content/uploads/2024/06/2024-2025-URUN-KATALOG.png

Teklif Formu

bt_bb_section_top_section_coverage_image